Kolejna odsłona akcji "Szybki PIT"

Wykres słupkowy przedstawiający wzrost PITów wysyłanych przez internet

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT). Dlaczego „szybki" PIT? Ponieważ, korzystając z możliwości złożenia PIT-u przez Internet, możesz zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz drukować formularza, ani kupować znaczka pocztowego).

Z roku na rok Polacy składają coraz więcej PIT-ów przez Internet. W 2011 r. tą drogą przesłano już prawie milion zeznań PIT, rok później ponad dwa razy tyle, by w 2013 r. osiągnąć poziom 3,5 mln. W 2014 r. złożono 5,2 mln PIT-ów, w 2015 r. prawie 7,5 mln, a w 2016 r. ponad 8,4 mln PIT-ów online.

Akcja Szybki PIT ruszyła już po raz dziewiąty. Głównym założeniem akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Do tego celu jako Ministerstwo Finansów przygotowaliśmy wiele ułatwień. Wspólnie z partnerami medialnymi będziemy informować, pomagać, uczyć i edukować. Lokalnie kampanię promują rzecznicy izb administracji skarbowej, którzy z roku na rok organizują akcję z coraz większym rozmachem.

Chcemy, aby nasza kampania udowodniła, że jako polska administracja skarbowa jesteśmy coraz bardziej nowocześni i stosujemy przyjazne rozwiązania informatyczne.

W ramach akcji zachęcamy do skorzystania z udogodnień dla wszystkich rozliczających PIT-a, takich jak:

  • punkty rozliczeń w galeriach handlowych – 24-25 marca,
  • dyżury telefoniczne w Ministerstwie Finansów – 13, 20 i 27 kwietnia,
  • wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych – 27 i 28 kwietnia.