Kolejna odsłona akcji "Szybki PIT"

Wykres słupkowy przedstawiający wzrost PITów wysyłanych przez internet

Szybki PIT to akcja Ministerstwa Finansów, która pomaga podatnikom rozliczać roczne zeznania podatkowe (PIT). Dlaczego „szybki" PIT? Ponieważ, korzystając z możliwości złożenia PIT-u przez Internet, możesz zrobić to naprawdę szybko. Dodatkowo jest to proste i bezpieczne, a jednocześnie oszczędzasz czas i pieniądze (nie musisz drukować formularza, ani kupować znaczka pocztowego).

Z roku na rok Polacy składają coraz więcej PIT-ów przez Internet. W 2011 r. już prawie milion zeznań PIT przesłano tą drogą, rok później ponad dwa razy tyle, by w 2013 r. osiągnąć poziom 3,5 mln. W 2014 r. złożono 5,2 mln PIT-ów, zaś w 2015 r. prawie 7,5 mln.

Akcja Szybki PIT ruszyła już po raz ósmy. Głównym założeniem akcji jest uświadomienie podatnikom tego, jakie korzyści płyną z terminowego i szybkiego składania deklaracji podatkowych oraz rozpowszechnienie informacji o możliwości składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną.

Do tego celu Ministerstwo Finansów przygotowało szereg ułatwień. Wspólnie z partnerami medialnymi będzie informować, pomagać, uczyć i edukować. Lokalnie kampania promowana jest przez rzeczników izb skarbowych, którzy z roku na rok organizują akcję z coraz większym rozmachem.

Kampania ma zaprezentować podatnikom, że polska administracja podatkowa staje się coraz bardziej nowoczesna i stosuje przyjazne rozwiązania informatyczne.

W ramach akcji zostały przygotowane dla podatników liczne udogodnienia:

  • punkty rozliczeń w galeriach handlowych - 11-13 marca,
  • dzień otwarty w urzędach skarbowych - 16 kwietnia,
  • wydłużone godziny pracy w urzędach skarbowych – 28 i 29 kwietnia – dla wszystkich spóźnialskich urzędy skarbowe w te dni będą pracowały dłużej.