Aktualności

«Powrót

8 mln przesłanych e-PIT-ów

8 mln przesłanych e-PIT-ów

  • Przesłaliście już ponad 8 mln deklaracji PIT przez internet. Ich liczba szybko rośnie. W ciągu ostatniej doby przybyło ok. 115 tys. zeznań.
  • Przed nami ostatni weekend na złożenie online wniosku PIT-WZ. Termin upływa 16 kwietnia.

Dziś rano mieliśmy dokładnie 8 156 243 deklaracji przesłanych przez internet. Statystyka obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

Do zakończenia rozliczeń rocznych zostało jeszcze 17 dni, ale nie warto czekać do ostatniej chwili. Lepiej rozliczyć się już dziś. Tym bardziej, że e-PIT-a składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu.

Uśmiechnięta młoda dziewczyna

Skorzystaj z PIT-WZ
PIT-WZ to szybki i pewny sposób rozliczenia dochodów. Jest to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Przekazujesz w nim informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy przygotuje PIT-37 na podstawie przesłanych danych. Ty tylko zaakceptujesz lub odrzucisz deklarację podatkową za 2017 r.

PIT-WZ można złożyć online do 16 kwietnia 2018 r.

Więcej o wniosku PIT-WZ (link otwiera nowe okno w innym serwisie).