Aktualności

«Powrót

Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w US Dębica

Dzień otwarty dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w US Dębica

  • Urząd Skarbowy w Dębicy po raz piąty zaprosił osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na dzień otwarty. Wydarzenie poświęcone było głównie rozliczeniu za 2017 r.
  • Urzędnicy zachęcali do składania PIT-ów przez internet z wykorzystaniem systemu e-Deklaracje, PFR oraz wniosków PIT-WZ i PIT-OP.

2 marca 2018 r. Urząd Skarbowy w Dębicy zorganizował dzień otwarty dla osób z niepełną sprawnością, ich opiekunów oraz emerytów i rencistów.

Pracownica urzędu udziela informacji podatnikowi

Wydarzenie poświęcone było głównie rozliczeniu podatkowemu za 2017 r. Urzędnicy przygotowali prezentację dot. ulgi rehabilitacyjnej. Wiele pytań dotyczyło odliczenia wydatków właśnie w ramach tej ulgi, ale również innych ulg podatkowych.

Pracownicy urzędu zachęcali do szybkiego i łatwego składania PIT-ów przez internet z wykorzystaniem systemu e-Deklaracje, wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR oraz wniosków PIT-WZ i PIT-OP. W przypadku rozliczenia online pomocna będzie specjalnie przygotowana strona internetowa www.szybkipit.pl z informacjami nt. rozliczenia rocznego.

Podczas dnia otwartego ok. 80 osób, przy wsparciu urzędników, wysłało elektronicznie roczne zeznanie podatkowe. 

Goście otrzymali także informator z opisanymi procedurami i usprawnieniami przygotowanymi dla osób niepełnosprawnych, które załatwiają sprawy w urzędzie.

Dzień otwarty dla osób z niepełną sprawnością został zorganizowany przez US w Dębicy po raz piąty.