e-Deklaracje

  e-Deklaracje

  e-Deklaracje to aplikacja do szybkiego, bezpiecznego i bezpłatnego wysyłania zeznań przez internet bezpośrednio do urzędu skarbowego.

  Mężczyzna leży w hamaku na plaży z komputerem i dżemie

  Jak wysłać formularz
  To bardzo proste:

  • pobierz i zainstaluj Wtyczkę (plug in),
  • wypełnij formularz, podpisz i wyślij,
  • pobierz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Traktowane jest ono na równi z dowodem nadania listu poleconego czy potwierdzeniem złożenia zeznania bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

  Wszystkie rodzaje deklaracji można podpisać podpisem kwalifikowanym.
  Bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać roczne zeznania podatkowe:

  PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39, PIT-16A, PIT-19A, PIT-CFC wraz z załącznikami, a także korektę tych deklaracji.

  Dokumenty te można podpisać „danymi autoryzującymi".

  Ważne!
  Najwyższą gwarancję bezpieczeństwa dają tylko formularze (link otwiera nowe okno w innym serwisie) i aplikacja e-Deklaracje Desktop udostępnione na Portalu Podatkowym. W przypadku pojawienia się wątpliwości zawsze możesz skorzystać z instrukcji obsługi formularzy interaktywnych zamieszczonej w zakładce Instrukcje (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

  Dlaczego warto skorzystać z e-Deklaracji
  Oszczędzasz czas, pieniądze i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów rachunkowych. System gwarantuje również bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki autoryzacji do minimum spada ryzyko, że ktoś się pod ciebie podszyje.

  PIT przez e-Deklaracje złożysz do 30 kwietnia 2018 r.

  Pobierz aplikację e-Deklaracje na Portalu Podatkowym