PIT-WZ

  PIT-WZ

  PIT- WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Urząd wypełni dla ciebie PIT-37, ty go zaakceptujesz lub odrzucisz.

  Poznaj PIT-WZ. Zobacz, jakie to proste!

  Grafika link Poznaj PIT-WZ

  Za pomocą PIT-WZ prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy podasz dane wybranej organizacji pożytku publicznego, której chcesz przekazać 1% podatku.

  Urząd skarbowy, na podstawie danych z twojego wniosku PIT-WZ oraz informacji od pracodawców lub organów rentowych, przygotuje PIT-37 i udostępni go na Portalu Podatkowym (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

  Ważne!
  Wniosek PIT-WZ możesz złożyć do 16 kwietnia 2018 r.

  Kto może złożyć wniosek PIT-WZ
  Każdy, kto uzyskał w 2017 r. przychody – wykazane przez płatników lub organy rentowe w informacjach: PIT-11, PIT-R, PIT-8C, PIT-40A/PIT-11A – które należy ująć w zeznaniu podatkowym PIT-37.

  Nie ma znaczenia, czy rozliczasz się sam, czy wspólnie z małżonkiem, czy jako osoba samotnie wychowująca dzieci – we wniosku wskażesz sposób rozliczenia.

  Ważne!
  Wniosek PIT-WZ może złożyć wyłącznie podatnik. Nie ma możliwości złożenia wniosku przez pełnomocnika.

  Dlaczego warto złożyć wniosek PIT-WZ
  Oszczędzasz czas i minimalizujesz ryzyko popełnienia błędów w zeznaniu rocznym, które wynikają choćby z przepisywania danych z informacji od płatników (np. z PIT-11) czy błędów rachunkowych.


  W przypadku wniosku PIT-WZ to urząd skarbowy przygotuje dla ciebie zeznanie, a tobie rozliczenie dochodów za rok 2017 zajmie nie więcej niż kilka minut.

  Ważne!
  Złożenie wniosku PIT-WZ nie oznacza złożenia zeznania podatkowego za  2017 r. Dopiero na podstawie tego wniosku urząd skarbowy sporządza twoje zeznanie podatkowe PIT-37.

  Złoż wniosek PIT-WZ na Portalu Podatkowym